V termíne 30.7.-1.8.2021 sa už po šiestykrát (nultý ročník + 5 regulárnych) uskutočnilo stretnutie majiteľov a priaznivcov MINI Cooprov v Nitre s príznačným názvom MINITRA (ktorý vznikol spojením slov MINI a NITRA).

Od nultého (testovacieho) ročníka sa toto malé lokálne stretnutie rozrástlo na plnohodnotný víkendový zraz s cca 50 autami. Na zraze sa jazdia dve súťažné rallye. Jedna nočná (kratšia, ale za tmy) v piatok a hlavná sobotná. Tieto rallye sa idú každý rok inak. Každý rok sa snažíme priniesť niečo nové, vo všeobecnosti sa ide podľa vymysleného a spísaného plánu, šípkového itineráru či mapy, ale nezávodí sa na čas. Koncipujeme to tak, aby účastníci spoznali nové a zaujímavé miesta, ktoré vyberáme s ohľadom na to, aby si užili aj jazdu – takže kľukaté cestičky, kopce, výhľady… cieľom je sa zabaviť a spoznať komunitu podobne naladených ľudí. Na trati objavujú rôzne úlohy a prekvapenia, a nie vždy je jasné, kam sa pôjde ďalej (alebo čo bude ďalej).

Každý rok dostáva MINITRA podtitul. V posledných rokoch sme napr. od „Rozprávkového mesta“ prešli cez „Stopárovho sprievodcu Nitrou“ až po tohtoročné „Príhody Mr. Beana“, ktorý je úzko spätý práve s Mini. Téma udáva štýl, ktorého sa držia úlohy na rallye a celý príbeh zrazu – spolu so štartovnými tabuľkami, nálepkami či darčekmi. Navyše, vždy oceňujeme aj extra prípravu účastníkov, takže ak niekto príde v kostýme, vyzdobí auto, či donesie rekvizity k danej téme, dostáva body navyše.

Tohtoročná tabuľka s motívom macíka Mr. Beana

Tohtoročná MINITRA sa niesla na vlne improvizácie a hoci väčšina stretnutí Slovenského klubu Mini bola zrušená, našťastie opatrenia ju dovolili zorganizovať, hoci v mierne obmedzenom režime.

O to viac sme radi, že sme získali podporu pivovaru Nilio, ktorý poskytol pre všetkých účastníkov do ich balíčkov ochutené nealkoholické pivo Great Warior. Toto sa stretlo s veľmi pozitívnym ohlasom a budúci rok by sme radi Nilio aj čapovali. Nealko pivo sa skvelo hodí práve na letnú automobilovú akciu, kedy osvieženie padne vhod, ale treba aj šoférovať. Spolu s pivovarom Niliom sme tento rok, okrem klasického vyhodnotenia prvých miest navigačnej rallye, vyhodnotili aj najoriginálnejšiu fotku spravenú s pivom Nilio, ktorá bola ohodnotená darčekovým balíčkom pív.

V rámci štartovného balíčka sme pripravili tématický Mini krígeľ a otvárak na fľaše

Celkovo sa MINITRY 2021 zúčastnilo 45 posádok (hoci štartovných čísiel sme mali len 43 a nie všetci súťažili) a v priebehu dňa ešte do areálu prišlo niekoľko áut, len tak na „kukačku“. Dokopy niekde okolo 120 ľudí aj s deťmi.

Ďakujeme vám všetkým, ktorí ste merali aj veľké vzdialenosti, že podporujete MINI komunitu. Veľmi ďakujeme aj pivovaru Nilio. A ďakujeme našim pomocníkom pri organizácii, či na stanovištiach rallye.

Vidíme sa v roku 2022!

Celú fotogalériu zo zrazu môžete nájsť v samostatnom článku na minitra.sk